Facebook

Więźniów pocieszać….

W sobotni ranek pojechaliśmy razem z siostrą Aleksandrą do wejherowskiego więzienia .W Roku Miłosierdzia podjeliśmy posługę przy obstawie Eucharystii.Śpiewem,muzyką , czytaniami a także wspólną modlitwą chcieliśmy wnieść coś nowego w szarą rzeczywistość więżniów. To na początek….z czasem planujemy animować spotkania ewangelizacyjne. Jakie – nie wiemy .Oddajemy to Duchowi Świętemu!
Są różni. Jedni za lekkie przestępstwa,otwarci na gest i dobre słowo.Inni wytatułowani,aroganccy ,przychodzą na mszę bo to dla nich jakaś forma rozrywki….

Ale my ich odbieramy z nadzieją, że Miłosierny Bóg, posłuży się nami  by zrobić trochę bożego  bałaganu w ich poplątanym sercu.

Myślę, ze byliśmy tam jeszcze z jednego powodu….mieszkanie Boga zasługuję na to co najlepsze,a zastaliśmy bardzo skromne i sfatygowane szaty liturgiczne,nieład wokół ołtarza.

Jesteśmy pewni ze uda nam sie to zmienić.Już na święto Zmartwychwstania Pańskiego biały ornat,stułę i komże ofiarowała właścicielka Księgarni Św. Heleny- pani Magda Woroniecka;))

Przy okazji…s. Aleksandra ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia dostała od abp Głódzia pozwolenie na umieszczenie w kaplicy więziennej tabernakulum z Panem Jezusem! Ponoć jedyne w Polsce.Teraz pozyskuje na to fundusze.

Niech będzie Bóg uwielbiony!

RDE Wejherowo & s. Aleksandra
ALLELUJA!

Komentowanie jest zablokowane

-->