Facebook

Po mobilizacji i formacji następuje akcja.

Kochani Oazowicze – Księża Moderatorzy, Młodzieży i Domowy Kościele.

W sobotę 10 września Mszą Świętą rozpoczęliśmy tegoroczną pracę Diakonii Wyzwolenia. W gronie typowym dla Wojska Gedeona, jak ks. Blachnicki nazwał KWC, czyli w gronie niezbyt licznym – po Mszy Świętej zarysowaliśmy plan pracy rocznej Diakonii Wyzwolenia.
Tytuł maila de facto streszcza to co przed nami – bo jak napisał w podręczniku KWC ks. Blachnicki – po mobilizacji i formacji następuje akcja. Akcja, czyli konkretne działania w służbie Dziełu Krucjaty. Akcja, czyli konkretne działania w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, rozumianej jako wojna o wolność ziemi świętej – jaką jest ciało drugiego człowieka – zwłaszcza tego zniewolonego i spętanego nałogami i lękami. Wojny, w której orężem jest post (abstynencja) i modlitwa.
O poszczególnych planach i pomysłach, będziemy Was systematycznie informować, ale już dziś zapraszamy Was i prosimy o pomoc przy realizacji dwóch z tych działań. Bo bez Was – żyjących i posłujących w konkretnych parafiach – nie wyjdziemy z Krucjatą poza oazowe salki i własne – ruchowe środowisko.

Pierwsza zatem akcja, do której Was zapraszamy to kontynuowana z ubiegłego roku akcja „Chwyć z nami za wiosła”.

O co w niej chodzi? Jesteś Członkiem lub Kandydatem KWC – pójdź do swojego Księdza Proboszcza, opowiedz mu o KWC i zapytaj, czy widzi możliwość, aby w którąś z niedziel przyjechało do parafii kilka małżeństw, aby krótko w czasie ogłoszeń parafialnych opowiedzieć parafianom o Krucjacie i zachęcić ich do bliższego zapoznania się z tym programem życia. Jeśli Wasz Ksiądz Proboszcz to podchwyci – kontaktujecie się z nami i ustalamy szczegóły takiej niedzieli świadectw.

Druga akcja – to sięgnięcie wprost do zachęty naszego Założyciela ks. Blachnickiego. Ojciec Blachnicki chciał, aby każda I Sobota Miesiąca była dniem poświęconym Krucjacie i była dniem modlitwy poprzez wstawiennictwo Niepokalanej za ludzi spętanych nałogami i zniewolonych. Jak to pragnienie ks. Blachnickiego skonkretyzować w Waszych Parafach?
Proponujemy taki plan. W ramach Kręgu (Kręgów) danej parafii przeprowadzacie zbiórkę pieniędzy, aby zebrać kwotę potrzebna na zamówienie na cały rok z góry intencji mszalnych w Waszych Parafiach – aby w każdą I Sobotę Miesiąca została odprawiona Msza Święta w intencji „o wolność osób uzależnionych oraz w intencji tych, którzy podjęli post abstynencji w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka”. Mocno wierzę, że potrzebna na tzw. stypendium za Msze Święte kwota będzie możliwa do zebrania przez Was i będzie częścią dziesięciny jaką winniśmy Ojcu, od którego pochodzi przecież i tak to wszystko co mamy.W ten sposób może dojdziemy do momentu, że w każdej z parafii naszej diecezji będzie w I Soboty Miesiąca wspólna modlitwa w tych intencjach.
Jeśli jest u Was zwyczaj I Sobotnich Nabożeństw do Niepokalanej może uda się Wam przekonać Proboszczów aby jedną z modlitw na tych nabożeństwach była modlitwa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – tekst tej modlitwy jest w deklaracji KWC.

A może pójdziecie o krok dalej i zaproponujecie Proboszczom, że w jeden określony dzień w miesiącu – będziecie jako Członkowie KWC do dyspozycji parafian w jakiejś z parafialnych salek – może po to, aby się pomodlić z tymi, którzy o tę modlitwę przyjdą prosić, może aby z nimi porozmawiać, a może by wskazać gdzie szukać fachowej pomocy, jeśli problem nałogów dotyka te osoby, jakie przyjdą lub ich bliskich. Taka praktyka spotkań raz w miesiącu ogłaszanych i zawsze w stałym terminie ma miejsce w wielu parafiach i owocuje.

Wierzymy, że doczytaliście do tego miejsca – i przepraszamy za długość tego wpisu, ale trudno nam to było opisać krócej.
Zaproszenie na autokarowy wyjazd na 36 Pielgrzymkę KWC – wciąż aktualne.
Dobrze, że jesteście.
My pozostajemy do Waszej dyspozycji.
Gosia i Jarek Szydłaki
w imieniu Diakonii Wyzwolenia
691947213 (G)
693947213 (J)
Krzyż z Karmelu

Komentowanie jest zablokowane

-->