Facebook

Rejon X. Co słychać w październiku?

Październik w rejonie X – Pruszcz Gdański i okolice to:

  1. 1 października – kręgi „Kozalowe” świętują podczas uroczystej Mszy odpustowej połączonej z rocznicą konsekracji w parafii bł Michała Kozala i bł Jerzego Popiełuszki
  2. 7 października – nocna adoracja małżonków w kościele Podwyższenia Krzyża Św w Pruszczu Gdańskim
  3. 9 października – wyjazd na DDW do Żukowa – na szczęście nie mieliśmy daleko 🙂
  4. Kontynuujemy otwarty kurs finansowy Crown – zarówno dla członków naszej wspólnoty jak i dla parafian z Podwyższenia Krzyża.
  5. Stałe punkty programu: organizujemy Msze święte z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich (dla parafian) w parafii Podwyższenia Krzyża oraz bł Michała Kozala i bł. Jerzego Popiełuszki (w tym miesiącu wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca ze względu na odpust parafialny). W parafii Podwyższenia Krzyża kręgi angażują się w pomoc przy sprzątaniu kościoła – tak jak od lat.
  6. 16 października – odpust w nowo powstałej parafii w Juszkowie – świętuje nasz ksiądz moderator Krzysztof Hapka – proboszcz tej parafii oraz członkowie wspólnoty zamieszkali w Juszkowie podczas uroczystej mszy celebrowanej przez ks Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
  7. 22 października Rejonowa Diakonia Modlitwy organizuje modlitwę uwielbienia w Sanktuarium Matki Bożej Łęgowskiej
  8. Niektórzy członkowie naszej wspólnoty spotkali się podczas rekolekcji organizowanych w parafii Podwyższenia Krzyża  przez wspólnotę Źródło Wody Żywej.

A tutaj zdjęcia do punktu 6, czyli odpustu i poświęcenia placu pod budowę kościoła, nasz szacowny Gość:

IMG_8924-1 IMG_8936-1

Listopad zapowiada się równie ciekawie…

 


Komentowanie jest zablokowane

-->