Facebook

Dzień wspólnoty Gdynia-Rejon 5

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie już kolejny raz gościła w III Niedzielę Wielkiego Postu rodziny z Domowego Kościoła z racji wiosennego Rejonowego Dnia Wspólnoty. Tematem tego dnia skupienia było „Doświadczenie Bożego Miłosierdzia w sakramencie pojednania, doświadczenie uzdrawiającego przebaczenia we wspólnocie”

RDW rozpoczął się już o godz. 9:45 Eucharystią z parafią, a szczególnie z udziałem dzieci, w którą czynnie włączyła się nasza Wspólnota m.in. przez komentarze, śpiew Psalmu i dary. Mszy przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Ziółkowski, moderator rejonu V, a współcelebrował ks. Krzysztof.

Po Mszy św. udaliśmy się do domu parafialnego, aby realizować kolejne etapy planu RDW. Zapaleniem świecy przez Anię i Piotra Duch, parę rejonową oraz wspólną modlitwą i śpiewem do Ducha św. zawiązaliśmy wspólnotę i weszliśmy w rozważanie Słowa Bożego Łk 15, 11-32 „Syn marnotrawny” w Namiocie Spotkania. Po „strawie duchowej” przyszedł czas na agapę, w którą Wspólnota zaangażowała się nie tylko poprzez radosne spożywanie, ale poprzez przygotowanie pysznych, różnorodnych kanapek, ciast i ciasteczek, co skrzętnie zauważyłem. Był to też czas dla siostry i brata, w którym dzieliliśmy się radościami i troskami dnia codziennego i nauką Piosenki Roku. Na zakończenie agapy w samo południe odśpiewaliśmy Anioł Pański, po którym katechezę skierował do nas ks. Stanisław Ziółkowski na temat miłosierdzia i przebaczenia we wspólnocie, opierając się o ewangelię św. Łukasza o Synu marnotrawnym. Po katechezie był czas na zadawanie pytań i refleksje na temat miłosierdzia, pokuty i pojednania. Ten święty czas RDW zwieńczyły świadectwa Piotra na temat jego dojrzewania do przystąpienia w szeregi KWC i ks. Stanisława na temat przeżywania rekolekcji kapłańskich przyrównanych do ewangelicznego przemienienia na Górze Tabor. Błogosławieństwem i rozesłaniem zakończył się ten radosny czas spotkania z Bogiem we wspólnocie.

Waldek Blaszke

 

zdjęcia Ania Jakubek

  

 

 


Komentowanie jest zablokowane

-->