Facebook

Zakończyła się Kurtyna 2017

Podczas Gali Finałowej II edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack zostały wręczone „Kurtyny na BIS”:

dla teatru BIURO RZECZY OSOBISTYCH w spektaklu „Anima” za piękną grę bez słów, która dotyka tajemnicy relacji międzyludzkich i zaprasza do spojrzenia w głąb samego siebie.

dla Grupy Teatralnej przy Gimnazjum nr 2 w Gdyni w spektaklu „Życie to krótki sen” za widowiskową wędrówkę po świecie literatury i rozważania o przemijaniu.

dla teatru CZARNE OWIECZKI za spektakl „Pajacyk – Pinokio” za subtelność interpretacji aktorskiej i sceniczną harmonię.

dla AMATORSKIEGO TEATRU DZIECI i MŁODZIEŻY z Żukowa w spektaklu „ Gdzie wy macie Polskę?” za przywracanie rangi słowom i symbolom , a także za przywracanie wiary, że wielu jest takich, którzy zachowaliby się jak trzeba.

dla teatru BAMBO w spektaklu „ Bajka o sennej nutce” za stworzenie przedstawienia, w którym widz może wejść w świat muzyki i dobrze się tam bawić.

dla PILSKIEGO TEATRU TAŃCA w spektaklu „Samotność” za subtelność scenariusza i widowisko, które pozwala dotknąć tajemnicy uczucia.

dla MAŁEJ AKADEMII TEATRALNEJ z Pruszcza Gdańskiego w spektaklu „ W oparach absurdu” za kreacje aktorskie i sceniczną różnorodność.

dla TEATRU 40 SERC z Rumi w spektaklu „Pieśń słoneczna” za pokazanie urody świata, mimo chaosu codzienności i za powielanie tego piękna w artystycznych przedsięwzięciach.

dla Sceny Młodych Małego Kacka w spektaklu „Nie wszystko o mojej matce” za artystyczną spójność w różnorodności i bogactwo teatralnych portretów.

dla teatru KŁOBUCZKI w spektaklu „Za niebieskimi drzwiami” za wykorzystanie nowatorskich rozwiązań scenicznych do zbudowania niczym nieograniczonego świata wyobraźni, by pokazać jak ważna jest przyjaźń i miłość.

dla teatru MAGAPAR w spektaklu „Wspomnienie o Jonaszu”, za baśniową opowieść, która przypomina, że każdy z nas ma w sobie coś z Jonasza.

dla Grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 164 W Krakowie z w spektaklu „Chodź…” za artystyczne zaproszenie do poszukiwania odpowiedzi na pytania egzystencjalne, a także za nadzieję na zwycięstwo prawdy, dobra i piękna.

Ponadto zostały wręczone:
Nagroda główna – ZŁOTA KURTYNA
dla teatru BAMBO w spektaklu „Bajka o sennej nutce” za uniwersalność przesłania i wirtuozerię sceniczną

KURTYNA SPECJALNA ODKRYCIE PRZEGLĄDU dla teatru CZARNE OWIECZKI w spektaklu „Pajacyk – Pinokio” za minimalizm i subtelność formy oraz pełnię artystycznego przekazu, który przeciera ścieżki prawdom ewangelicznym.

KURTYNA NA BIS za najlepszą kreację aktorską dla pani Jaskółki (Aleksandry Mikołajczyk) za rolę w spektaklu „W oparach absurdu”

NAGRODA PUBLICZNOŚCI dla Sceny Młodych Małego Kacka

ADMIRATORSKA KURTYNA od anonimowego sponsora dla PILSKIEGO TEATRU TAŃCA za artystyczną wizję przełamywania barier otwartość i kreatywność w spektaklu „Samotność”

Podczas gali wystąpili z muzyczną niespodzianką Krzysztof Gatz i Bartłomiej Chytła.

II Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack 2017 odbył się w dniach 26.11-2.12 w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdyni. Organizatorem jest Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury Mały Kack w Gdyni.

GALERIA ZDJĘĆ > KLIK


Komentowanie jest zablokowane

-->