Facebook

REJON III- RDW

RREJONOWY DZIEN WSPÓLNOTY REJONU III

W dniu 10.12.2017 odbył się Rejonowy Dzień. Miejsce spotkania piękne ,czas wyjątkowy. Gospodarzami spotkania był  kapłan z Brętowa- ksiądz Piotr Bonin i rodziny z kręgów w Brętowie: Iwona Grzegorz Czaja  Asia Zbyszek Hinc  Ania Dawid Toton:)

Zaczęliśmy Eucharystią o godzinie 15.30 i radość przeogromna z 68 rodzin obecnych było 40! Bądź Panie uwielbiony w rodzinach które chciały spędzić ten czas we wspólnocie .

Dopieszczeni zostaliśmy przez księdza Tomasza Knutha katechezą i wielce ubogaceni osobistym świadectwem obecności Maryji w życiu naszego księdza. Ogromne wzruszenie, Bóg zapłać za otwartość. Dziękujemy również Karolinie Włoch, Joasi Jaroszewicz za ich osobiste  świadectwa, w których słyszymy, że Maryja w różnych chwilach i różnymi drogami przychodzi do każdego z nas. Dobrze jak potrafimy się dzielić obecnością naszej Mamy w naszym życiu. Dobrze, że są serca otwarte na świadectwa.

 Wszystkim zaangażowanym w oprawie Eucharystii Bóg zapłać!   Justynce Stopa ,Waldkowi Jaroszewiczowi ,Jadzi Stanisławowi Redzimskim,  Zosi Przyszlak, siostrom za kołacze- Danusi Ruka, Krystynie Smulskiej,  Joli Zielińskiej i przepięknej oprawie muzycznej- Elżbiecie Darkowi  Gąsecckim z rodziną.

W namiocie spotkania, podziękowaliśmy za ten dzień, za wszystkich obecnych, ale i zanosiliśmy wszystkich tych, którzy nie mogli być z nami. Polecaliśmy Maryji naszych chorych ze wspólnoty  i w dalszym ciągu to robimy .Niech Maryja otoczy Was zdrowiem 🙂

Przygotowaliśmy prezentacje wszystkich diakonii i osób odpowiedzialnych, prosząc małżeństwa o rozeznanie w sercu, czy nasz  umysł i  ręce moglibyśmy zaangażować w jakąś diakonie  🙂 

Pomysł powstał w ostatnich dniach przygotowań do RDW. Poruszyły się nasze serca, gdy Robert Sobczyk wyszedł i powiedział, że na 1800 ludzi w DK, posługuje zaledwie 100.

Jest dobrze (czujemy się dopieszczeni, choć wiemy ile kosztuje to osoby posługujące w danych diakoniach), ale czemu nie miałoby być lepiej. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przesyłaniu zdjęć i Krzysztofowi, Madzi Piotrowskim za pomoc w prezentacji 🙂

Następnie podzieliliśmy się na kręgi. Dziękujemy Agnieszce, Pawłowi Przybylskim, Joasi, Michałowi Kiedrowiczom, Asi, Zbyszkowi Hinc, Monice, Markowi Markowskim za otwartość w tej posłudze.

Zakończyliśmy agapą  przy smacznych zupach i przepysznych ciastach 🙂 Bóg zapłać wszystkim którzy upiekli i kupili cos słodkiego byśmy mogli napełnić brzuszki 🙂  A w szczególności Agnieszce  Mężydło za czas i poświęcenie  w gotowaniu zup dla prawie 120 osób.

Dla męża Agnieszki Darka, chylimy czoło. Ona gotuje, a On ma na głowie swój cały dom. Dziękujemy”)”)

Dzieci fantastycznie się  bawiły. Energii nie brakowało dzieciom w zabawie, a dorosłym w opiece nad nimi 🙂 Podziękowania za służbę  przy dzieciach, składamy Eli Gąseckiej, Edycie, Agnieszce Przyszlak, Małgosi Lutrzykowskiej, Iwonie Czaja i naszym kochanym dzieciom Magdalenie, Kacprowi i Jakubowi.

Dzieci dopieszczały kolorami przepiękne szopki (odlane z gipsu) przygotowane przez Małgosię Lutrzykowską. Buziak, były cudne!

A wszyscy małżonkowie wracali do domu z zadaniem domowym, napisać list do swojej /swojego ukochanego i list ofiarować w prezencie pod choinkę 😉

Dziękujemy Panu Bogu za ten czas, Maryji za obecność w naszym życiu, Duchowi Świętemu za powiew w obfitości darów, wszystkim naszym kochanym małżeństwom za obecność i wsparcie modlitewne.

Jesteśmy dla Was, służymy najlepiej jak potrafimy. Pan uzdalnia wszystko to, co w nas kuleje.  Ale bez Was –  nas by nie było .

Bądź uwielbiony Panie w kapłanie, który jest nam pomocą i Błogosławi nam wszystkim .

Z pozdrowieniami

Basia Adam Kaczmarek

Ikonę Świętej Rodziny na czas spotkania udostępniła rodzina Ani, Marka Brzoskowskich dziękujemy 🙂

Przepiękne zdjęcia zostały wykonane przez najlepszego  jedynego fotografa rejonu III – Roberta Lutrzykowskiego, który nigdy  nie odmawia tej posługi.(DZIEKI!!!!)

Życzymy wszystkim miłego oglądania 🙂

 

Ps. Dziękuję Heni Zadrowskiej za przepiękne słowo z rana przed dniem wspólnoty 😀

 

ZDJĘCIA:

https://photos.google.com/share/AF1QipO6UFjNwWRHtWTJSOsi7Z5KX5DO7dIwDIomiNr2tpVGrNrukQZBfrX8vTxFmsP2MA?key=a1JPWGJWOWRtUnpLTUhWTXpTTDZaaWlPVUt3M1J3


Komentowanie jest zablokowane

-->