Facebook

Spotkanie

Każde jedno zgromadzenie zakonne, każdy ruch kościelny, którego członkowie zaczynają się komunikować przez pisma i odezwy, przez zarządzenia i apele, a w którym zanika charyzmat SPOTKANIA – skazany jest na wymarcie.

 

Te słowa wypowiedział Jeden z Generałów Towarzystwa Świętego Franciszka Salezego (w Polsce znanego jako Salezjanie, Salezjanki i Rodzina Salezjańska) założonego przez św. Jana Bosko (którego system prewencyjny był bardzo bliski Księdzu Franciszkowi Blachnickiemu).

Troszczmy się zatem, aby w naszym Ruchu charyzmat SPOTKANIA nie był zapomniany. Znajdujmy czas na to, aby spotykać się we Wspólnocie, aby z tych spotkań czerpać, aby na tych spotkaniach być darem z siebie dla Wspólnoty.

Zapraszamy Was tym samym na najbliższe spotkanie tych, którym bliska jest troska o wolność sióstr i braci, troska o bliźnich, którzy dali się zniewolić, troska o tę fundamentalną cząstkę Ruchu Światło – Życie, jaką jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

Spotykamy się na Małym Kacku 19 maja o godzinie 10:00.

Rozpoczniemy Eucharystią w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego.

Do zobaczenia.

Figura ks. Blachnickiego – planowana w powstającym Centrum Ewangelizacji w Krościenku n/Dunajcem – kliknij, jeśli chcesz wesprzeć to dzieło.


Komentowanie jest zablokowane

-->