Facebook

Rejon VIII – Rejonowy Dzień Wspólnoty 27.05.2018

Dnia 27 maja 2018 w piękną słoneczną niedzielę odbył się RDW Rejonu VIII RŚ-Ż Archidiecezji Gdańskiej. Tym razem spotkaliśmy się w ośrodku rekolekcyjnym Caritas w Warzenku.  Motywem przewodnim całego dnia było najpiękniejsze z naszych zobowiązań „NAMIOT SPOTKANIA – MODLITWA OSOBISTA” 
Dzień rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty – zapalenia świecy i wezwania do Ducha Św. po którym spotkaliśmy się z Panem Jezusem na Eucharystii. Nasz moderator Ks. Robert Jahns wygłosił piękne i długie kazanie, w którym przypomniał czym był Namiot Spotkania Mojżesza z Bogiem i odniósł tą naukę do naszych czasów, do tego jak powinna wyglądać realizacja tego zobowiązania w naszym Ruchu..
Po Mszy Św. wśród nas pojawił się „Mojżesz”, z którym odbyliśmy długą drogę przez naszą pustynię życia. W trakcie wędrówki napotkaliśmy krzew gorejący, odnaleźliśmy kamienne tablice z przykazaniami, dzban z manną i laskę Aarona. Wszystkie te dary złożyliśmy w Arce Przymierza i całość zanieśliśmy do najprawdziwszego Namiotu Spotkania, który wybudowaliśmy „poza obozem”.
Po zjedzeniu obiadu, przyszła pora na agapę, czas dla brata i siostry, gry i zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu. W trakcie dwóch godzin każdy z uczestników RDW mógł spotkać się z Bogiem w namiocie, poza obozem, w ciszy, na modlitwie osobistej. Wrażenie było niesamowite.
Na podsumowanie wysłuchaliśmy  świadectwa Agnieszki i Rafała z Osowy o ich budowaniu relacji z Bogiem w modlitwie osobistej, po którym ks. Robert udzielił nam wszystkim błogosławieństwa i z radością, odnowieni udaliśmy się do domów.

Chcieliśmy podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie RDW, w szczególności ks. Robertowi i Oazowej Młodzieży, która przygotowała naszą drogę przez pustynię wraz z namiotem i darami, ale także posługującym, świadczącym oraz uczestnikom RDW.
Dobrze, że jesteście
ZPB
Ola i Marek

  

  

 


Komentowanie jest zablokowane

-->