Facebook

Półmetek Kurtyny 2018

III edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna Mały Kack rozpoczęła się 25.11 i potrwa do 1.12. Każdego dnia rozpoczynamy o godz. 18.45. Zapraszamy do Parafii Chrystusa Króla w Gdyni, ul. Bpa Jana Bernarda Szlagi 3

W środę, czwarty dzień Kurtyny przekroczyliśmy połowę Przeglądu, za nami 11 spektakli konkursowych, przed nami jeszcze 7. Z roku na rok rośnie nie tylko ilość zgłoszeń ale także poziom prezentowanych sztuk. To, co widzimy na scenie wbija w ławkę, bo foteli jeszcze nie mamy. W niektórych spektaklach wrażenie robi gra aktorska, oddawane (a może przeżywane) emocje a w innych zaprezentowane widowisko tańca, muzyki, gry świateł.

Świętujemy Niepodległą

Kurtyna 2018 wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Temu tematowi poświęciliśmy spektakl otwarcia „Niepodległa, niepokorna” w wykonaniu Teatru Bambo ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi. Każdy dzień otwieramy akcentem patriotycznym, tj. recytacją bądź pieśnią.

Organizujemy

Gdy zajrzymy za Kurtynę znajdziemy tam 3 grupy:

  1. Teatromaniaków – to od nich się zaczęło. Rozpoczęli 10 lat temu jako grupa rodziców uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowa im. Świętej Rodziny w Gdyni prowadzonej przez Siostry Nazaretanki. Zawiązali się w Grupę Artystyczną Nazaret, wystawili kilkanaście spektakli i zapragnęli spotkać się z innymi podobnymi grupami, więc zorganizowali Przegląd Teatrów Amatorskich
  2. Parafian z Chrystusa Króla w Gdyni, czyli mieszkańców dzielnicy Mały Kack. 
  3. Oazowiczów. Członkowie Ruchu Światło-Życie doskonale rozumieją potrzebę tworzenia i wspierania Nowej Kultury, tej wg myśli ks. Franciszka Blachnickiego, dobrej, wartościowej, rozwijającej człowieka.

Te zbiory faktycznie mają bardzo znaczącą część wspólną. Wiele osób może się podpisać pod każdym z powyższych określeń. Jest jeszcze kilka wyjątków potwierdzających regułę. A może osób, które aktualnie JESZCZE nie wpisują się w żadną z powyższych grup.

Posługujemy

W szczególny sposób Ruch Światło-Życie ofiarowuje się Kurtynie przez gotowość do świadectwa. W tym roku Diakonia Ewangelizacji ma nawet swój kącik i zaproszeniem na „Trójpak – kawa, ciastko i modlitwa” – tak jak w Rumi na koncercie Bogu Chwała! w Boże Ciało. Na tym polu miłośnicy teatru i mieszkańcy mogą spotkać Pana Boga. A wiele też możemy otrzymać. Wzruszeń, poruszeń, refleksji. Ostatecznie, chociaż się spotkać.

 

Galeria zdjęć:

25.11 – Otwarcie Kurtyny 2018
-Diakonia Muzyczna z parafii pw. św. Karola Boromeusza w Gdyni
-PRZEMIJANIE
-Teatr Bambo „Niepodległa, niepokorna”

 

26.11 – dzień 2
Teatralna Szóstka „Bajka o niebieskim ptaku”
Teatr EPHATA „Apokalipsa. U wrót doliny.”
Młodzieżowa Akademia Teatralna „Znaki czasu”
Klub Inicjatyw Twórczych „Okno”

 

27.11 – dzień 3
Teatr 40 Serc Jestem. „Brzydkie kaczątko – historia prawdziwa.”
Teatr IMPULS „Strach ma wielkie oczy”
Teatr VECTOR „Jezus żyje”

 

28.11 – dzień 4
Teatr na Wzgórzu „Mały Książę”
ATDiM z Żukowa „Spotkanie przy malowanej ścianie”
2LITTLE „Balladyna – historia prawdziwa.”

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018


Komentowanie jest zablokowane

-->