Facebook

Rejon VIII – Rejonowy Dzień Wspólnoty 9.12.2018

Alleluja !!!
 
 9 grudnia 2018 roku rejon VIII przeżywał Rejonowy Dzień Wspólnoty. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty i Eucharystią w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Baninie. Następnie adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Ten Dzień Wspólnoty przeżywaliśmy jako zaproszenie, by jeszcze raz wyruszyć w drogę z naszym Panem. Stanęliśmy przy Maryi, młodej dziewczynie, która odpowiada „tak” i jest gotowa zmienić całe życie, pełna dynamizmu i chęci, by zmieniać świat. I my jako wspólnota Kościoła czuliśmy się wezwani do przeciwstawiania się temu co złe i wzrastania w tym, co dobre. Rozważaliśmy drogi naszego wzrastania i nawrócenia oraz dążenia do świętości w pokorze. 
 
Nasze świętowanie kontynuowaliśmy w sali widowiskowo-sportowej w Szkole Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie. Wysłuchaliśmy świadectwa Daniela Kasprowicza, świeckiego misjonarza, który od lat posługuje na Madagaskarze. Pracuje z chorymi na malarię, tyfus i trąd. Pomaga dzieciakom z domu dziecka. Młody człowiek, który z radością podzielił się z nami jak sobie radzi i z jakimi trudnościami spotyka się podczas swojej pracy jako wolontariusz. 
 
Na RDW przybył jeszcze kolejny miły gość. Był z nami Św. Mikołaj. Porozmawiał z dziećmi i ich rodzicami 🙂 ! Dla każdego znalazł słodki upominek! Byliśmy grzeczni …
 
W czasie świętowania posililiśmy się ciepłą zupą i słodkościami, które znaleźliśmy na wspólnym stole. Agapa dobiegła końca i wszyscy w dobrych humorach, wieczorową porą udali się do domów…
 
Dziękujemy wszystkim za obecność i posługę !
Bóg zapłać!
Ola i Marek Skiba
 

  

  
  
  
 
 

Komentowanie jest zablokowane

-->