Facebook

Jakiego Boga odkrywasz w tej stacji Drogi Krzyżowej?

Jakiego Boga odkrywasz w tej stacji Drogi Krzyżowej? To mocne pytanie, na które próbą odpowiedzi były rozważania poszczególnych stacji przygotowane przez Moderatora „Młodzieżowki” ks. Mateusza Zawadzkiego, które mimo lejącego deszczu z czułością w głosie odczytywali przedstawiciele wspólnot młodzieżowych Ruchu Światło-Życie dziś na Kalwarii Wejherowskiej. Drogę Krzyżową poprzedziła Eucharystia w kościele pw. św. Anny u OO. Franciszkanów.

Modliliśmy się w dwóch intencjach. Za wszystkich uwikłanych w nałogi, o siłę dla nich, aby mogli wyrwać się ze zniewolenia. W drugiej intencji ks. Piotr Nadolski, który koncelebrował tę Eucharystię wraz z ks. Mateuszem modlił się w intencji całej rodziny Gosi i Michała Kełpinów, przeżywającą dramat po pożarze – dla tych co wyszli z pożaru bez uszczerbku i ich bliskich o siłę, dla walczących o życie Rafała i Mateuszka o cud, a dla zmarłych Edyty, Oli i Dawidka o niebo.

Ksiądz Piotr w kazaniu wychodząc z dzisiejszej Ewangelii o powołaniu celnika Mateusza, przestrzegł nas, abyśmy nigdy – tylko dlatego, że jesteśmy w Oazie, w Krucjacie, że posługujemy w parafiach, diakoniach czy innych dziełach – nie czuli się lepsi nawet przez chwilę od tych, którym służymy i żebyśmy nigdy nie myśleli o kimkolwiek z ludzi, często właśnie uzależnionych, żyjących na marginesie – że jesteśmy wolni wobec nich od przykazania miłości bliźniego. 

Po Mszy Świętej z radością 🙂  obwicie podlewani deszczem przeszliśmy modląc się różańcem na Wejherowską Kalwarię.

Rozważaniom przy poszczególnych stacjach towarzyszyły świadectwa o Bogu Żywym i Wszechmocnym, który działa realnie i konkretnie, gdy z ufnością oddajemy mu nasze posty i modlitwy.

Niezwykle mocno poruszyły nas słowa ks. Piotra, który tuż przed błogosławieństwem, podzielił się myślą, która towarzyszyła mu gdy niósł ociekający wodą krzyż: „pomyślałem, że krzyż, który niósł Pan Jezus też ale ociekał Jego Krwią”.

Dziękujemy niezawodnej Diakonii Muzycznej z Wejherowa za posługę na Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej, a wszystkim bardzo dziękujemy za wspólnotę modlitwy.

Do zobaczenia 6 kwietnia na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku.

Diakonia Wyzwolenia


Komentowanie jest zablokowane

-->