Facebook

Rejon VIII – Rejonowy Dzień Wspólnoty 31.03.2019

Dnia 31.03.2019 r. świętowaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty rejonu VIII. Temat dnia : świadectwo – codzienność ucznia Pana 🙂 !

Rozpoczęliśmy o 11.30 uczestnicząc w Eucharystii parafialnej w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i błogosławionej Karoliny Kózkówny w Leźnie. Następnie wysłuchaliśmy fragmentu przemówienia Papieża Franciszka, które wygłosił w czasie czuwania modlitewnego 26 stycznia br. na Polu Jana Pawła II (Metro Park) w Panamie. Słowa Papieża, mimo że wypowiedziane wobec młodych, są skierowane także do dorosłych – byśmy wzięli je sobie do serca. Papież wzywa, byśmy zadbali o : ”korzenie” dla młodych: pracę, edukację, wspólnotę, rodzinę. Słuchając zastanawialiśmy się w jaki sposób Krąg i jako rodzina jesteśmy wezwani do ewangelizowania w prosty, codzienny sposób, na ile mamy poczucie, że nasze trwanie i formacja w Domowym Kościele mogą być dla młodych (i nie tylko młodych) świadectwem, dawaniem korzeni. Bardzo często to, co wydaje się nam naturalne, zwyczajne, może być dla młodych ludzi znaczącym świadectwem. Warto szukać  możliwości, by dzielić się tym, czym żyjemy.

W dalszej części podzieliliśmy się naszym świadectwem życia, jak formacja DK uaktywnia nas do głoszenia prawdy o Jezusie i jak ośmiela nas w stawaniu w obronie tej prawdy. Wiemy, że wspólnota daje nam siłę a bez niej jesteśmy słabi.

W adoracji przed Najświętszym Sakramentem, przy słowach Ewangelii Mt 28,16-20, oddaliśmy wszystkie nasze sprawy i przemyślenia w Namiocie Spotkania.

Na koniec gorący posiłek i coś słodkiego przy kawie i herbacie; był to czas na wspólne rozmowy i spotkanie z drugim człowiekiem.

Dziękujemy ks. Robertowi za ugoszczenie nas w parafii w Leźnie. Dziękujemy wszystkim za posługę, za obecność …

Chwała Panu !

Ola i Marek Skiba

 

 


Komentowanie jest zablokowane

-->