Facebook

TRIDUUM PASCHALNE 2019

Na zbliżający się czas trzech Wielkich Dni, kiedy przeżywamy wydarzenia, które nie tylko miały miejsce 2000 lat temu, ale dokonują się TERAZ, życzymy Wam otwartych serc i znalezienia czasu na ciszę i refleksję nad tym, co jest w życiu Najważniejsze.

W Wielki Czwartek pamiętajmy o naszych opiekunach duchowych kręgów, moderatorach, duszpasterzach, proboszczach. Nie tylko sms z życzeniami, kwiaty, ale niech popłynie szczera modlitwa za naszych Kapłanów. Dziękujmy, że na wyciągnięcie ręki mamy Tych, dzięki którym płyną łaski sakramentów i prośmy o wytrwałość i gorliwość w powołaniu. Życzymy aby ten dzień był dniem WDZIĘCZNOŚCI za KAPŁAŃSTWO I EUCHARYSTIĘ. Aby był też dniem modlitwy o jedność w rodzinach, w Kościele w narodzie.

Wielki Piątek życzymy, aby był przeżyty w ciszy i zadumie. Pomyślmy jak nosimy swoje krzyże – swoich wad i niedoskonałości, ale także wad naszych współmałżonków i dzieci, krzyże grzechów naszych najbliższych, krzyże chorób i trosk codziennych, ciężaru pracy lub jej braku, niech szczególnie w ten dzień adorując Krzyż Chrystusa nasze krzyże zostaną w całości Jemu oddane, niech płynie z serca prośba – O Jezu cichy i pokorny uczyń serca nasze według serca Twego.

W Wielką Sobotę niech całodzienna cisza i czuwanie przy grobie wzbudzą w nas nadzieję, że mimo, że Pana złożono w grobie to to nie jest koniec, to jest cisza przed wielkim TRIUMFEM. Jak w naszym życiu, gdy wszystko idzie nie po naszej myśli, wszystkie plany, oczekiwania idą nie tak jak chcieliśmy, gdy po prostu wszystko się sypie jak domek z kart – idźmy do tej ciszy, pustki, prosząc: Jezu wlej w serce moje NADZIEJĘ.

A na Dzień Zmartwychwstania życzymy RADOŚCI,  bo wydarza się coś co także dla nas jest PRZYGOTOWANE.

JEZUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ, ABYŚMY I MY MIELI ŻYCIE WIECZNE!!!

życzą

Ania i Leszek z Księdzem Tomaszem


Komentowanie jest zablokowane

-->