Facebook

Diecezjalny Dzień Wspólnoty 8.12 Rumia [Relacja]

Alleluja!

8 grudnia 2019 odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty w Rumi – czas świętowania naszej wspólnoty.

Tak się w tym roku złożyło, że dzień ten przypadł dokładnie w Święto Patronalne całego Ruchu Światło-Życie – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

Dzieci Boże w ramach formacji odwiedziły starsze osoby z wykonanymi przez siebie lampionami i złożyły życzenia świąteczne.

Młodzież miała trudne zadanie uwolnienia zniewolonej osoby, co wymagało wspólnego wysiłku, ale dało dużo radości i satysfakcji.

A najmłodsze pociechy pod okiem wspaniałej Diakonii Wychowawczej ozdabiały ciasteczka i odwiedził je św. Mikołaj z czekoladowymi mikołajami 🙂

Małżeństwa Domowego Kościoła w czasie formacji wysłuchały konferencji o tym jak ważna jest wspólnota i co trzeba robić aby odbudować wolność i jej bronić.

Na Namiocie Spotkania przed Najświętszym Sakramentem rozważaliśmy początek historii Nehemiasza 1,1-2,8.

Marek Skiba z Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie przedstawił jak nowe ideologie wkradają się w nasze życie uderzając w najsłabszych czyli dzieci.

Był też czas na QUIZ o KWC rozwiązany w małych grupkach 🙂

Dużo radości i prawdziwego poruszenia wniosła także wyróżniająca się nie tylko tańcem, ale i strojami Diakonia Tańca.

 

Eucharystii przewodniczył ks. Biskup Zbigniew Zieliński. Był to czas jedności naszej wspólnoty z całym Kościołem przy stole Pańskim.

Ksiądz Biskup zachęcał, abyśmy się nawzajem przygarniali, nawiązując do czytanego Listu św. Pawła do Rzymian „Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was ku chwale Boga.”

Podkreślił jak ważna jest wspólnota. Zachęcał także, aby uczestnicząc często w Eucharystii starać się ją przeżywać z takim zaangażowaniem jakby to była nasza pierwsza, a zarazem być może ostatnia Msza św.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoją posługą przygotowali nasze wspólne świętowanie. Aż trudno policzyć, ile osób było zaangażowanych 🙂

Dziękujemy kapłanom, którzy nam towarzyszyli <3

WSZYSTKIM BARDZO BARDZO DZIĘKUJEMY!

 

W marcu odbędą się rejonowe Dni Wspólnoty a kolejny Diecezjalny Dzień Wspólnoty będzie w Gdańsku-Żabiance u MB Fatimskiej – tak więc od Wspomożenia Wiernych popielgrzymujemy do Fatimy 🙂

Zapiszcie sobie prosimy w kalendarzach 26 kwietnia – Gdańsk Żabianka – Diecezjalny Dzień Wspólnoty

 

Zdjęcia autorstwa Janusza Kacprzyckiego –  Zobacz więcej…

 

Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Cymbaluka – Zobacz więcej…


Komentowanie jest zablokowane

-->