Facebook

#NowaKultura na wodzie

Zapraszamy Was na małą relację z IX Maryjnego Spływu Kajakowego!

IX już Maryjny Spływ Kajakowy zorganizowało Stowarzyszenie K.A.C.K. Mały Kack we współpracy z parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Spływ zebrał 70 Uczestników 🙂 czyli liczbę rekordową w swojej 9-letniej historii.

Popłynęliśmy rzeką Słupią od Sulęczyna do Jamnowskiego Młyna – dla uczczenia 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, który w 1964 roku płynął z młodzieżą tym odcinkiem rzeki.

Tak jak przed laty młodzież nie była sama – bez duchowej opieki – tak i nam towarzyszył Salezjanin ks. Michał Kwiatkowski.

Początek spływu to Przystań „Kajlandia” w Sulęczynie, skąd wypłynęliśmy po wspólnej modlitwie.

Po blisko czterech godzinach spływu – mieliśmy przystanek przy „kamieniu papieskim” w Parchowskim Młynie, który upamiętnia spływ św. Jana Pawła II z młodzieżą w 1964 r.
Zgodnie z 9-letnią tradycją naszych Maryjnych spływów – słowami Litanii Loretańskiej – modliliśmy się w intencjach Kościoła, w intencji Papieża Franciszka, o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego oraz za wyświęcanych 20 czerwca diakonów – tak u nas w diecezji gdańskiej jak i w Rzymie w Towarzystwie Salezjańskim.

O godzinie 17:00 na mecie spływu w Przystani Jamnowski Młyn (u znanych Wam Gosi i Staszka Bielawa z Ruchu Światło-Życie) ks. Michał odprawił dla nas Eucharystię ze Wspomnienia Niepokalanego Serca NMP. Mszą Święta sprawowana była w intencji Uczestników spływu i ich rodzin.

Po Eucharystii nie zabrakło wspólnej Agapy z wojskową grochówką oraz pieczonymi przy ognisku kiełbaskami. O słodkościach również nie zapominając 🙂

Tegoroczny Maryjny Spływ Kajakowy miał również ważny aspekt pomocowy. Zbieraliśmy środki na remont łazienki i przystosowanie jej do potrzeb osoby niepełnosprawnej w mieszkaniu Łukasza, 35-letniego mieszkańca Rumi, który jest podopiecznym Stowarzyszenia K.A.C.K. Mały Kack. Tu uśmiechamy się do Was – bo również możecie dołączyć do tej akcji wpłacając środki na konto Stowarzyszenia 32 1140 2004 0000 3802 7744 1317 z dopiskiem „pomoc dla Łukasza”.

Pozostaje mieć nadzieję na X Maryjny Spływ Kajakowy już za rok!

PS

Nie mieliśmy świadomości, że kiedy my modliliśmy się Litanią Loretańską przy „kamieniu papieskim” – Stolica Apostolska właśnie zatwierdziła z dniem 20 czerwca – trzy nowe wezwania tej litanii – o czym poinformował Gość Niedzielny!

Alleluja!


Komentowanie jest zablokowane

-->