Facebook

Centrum Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej

Eucharystia w intencji budowy diecezjalnego Centrum Ruchu Światło-Życie
oraz w intencji Darczyńców tego Dzieła

będzie sprawowana w poniedziałek 4 maja 2020 r. o godzinie 19:00 w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku
.

Stan konta na dzień 3 kwietnia 2020 r. to 249.116,16 tys. PLN


 

WIĘCEJ O NASZYM DOMU

MIEJSCE: Gdynia Mały Kack
A więc na terenie Parafii pw. Chrystusa Króla, której Proboszczem jest Ksiądz Zenon Pipka – Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie naszej Archidiecezji.

Jest zgoda Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego, aby na tym terenie takie Centrum Ruchu mogło powstać.

INWESTOR DOCZESNY: MY oazowicze gdańskiej archidiecezji
Z domem jest tak, że nikt go za nas nie zbuduje. Nasze wspólne ofiary na ten cel pozwolą rozpocząć budowę i starać się o dofinansowanie u tych, którzy się pytają „a co już macie zbudowane”.
My to znaczy Ja i Ty.
Nie oglądajmy się na innych, sami w swoim budżecie domowym załóżmy, jaką kwotę co miesiąc będziemy przekazywać na ten cel. Dla jednych to będzie dziesięcina, dla innych ofiara, może dla kogoś pokuta lub jałmużna.

FORMALNY INWESTOR:
Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku
To osoba prawna, która będzie podpisywać umowy, zarządzać środkami, występować wobec urzędów –po prostu zgodnie z prawem ktoś taki musi być – więc i jest.

Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku
ul. Bpa Jana Bernarda Szlagi 3, 81-506 Gdynia

nr konta w mBanku 46 1140 2004 0000 3302 7817 6861
z dopiskiem „darowizna na budowę Centrum”

DEKLARACJE WPŁAT: …aby móc odpowiedzialnie planować… W załączeniu link do formularza deklaracji comiesięcznych wpłat (kliknij, aby pobrać) od każdego członka lub rodziny z Ruchu. To nie będzie podpisanie zobowiązania w rozumieniu prawa cywilnego :), ale deklaracja w duchu odpowiedzialności, aby wiadome było, za jakie kwoty można zaplanować prace w poszczególnych latach.

CZAS REALIZACJI: …stosownie do środków… Zależy od Bożych planów i po części od naszej hojności. Jeżeli włączą się wszyscy na miarę swoich możliwości to proces budowlany można zakończyć będzie w terminie 2-3 lat.

EFEKT BUDOWY: Nasz Dom 🙂
Dom z kilkudziesięcioma miejscami do spania z salą widowiskowo-konferencyjną i pomieszczeniami służącymi uczestnikom rekolekcji, spotkań, imprez kulturalnych. Miejsce które ma promieniować NOWĄ KULTURĄ.

Jak doszło do podjęcia decyzji o budowie centrum i dlaczego warto się w budowę włączyć możecie posłuchać poniżej.

FORMALNOŚCI

MODLITWA


-->