Facebook

Aktualności

„Chodź i zobacz” [J 1, 46]

Diakonia Ewangelizacji zaprasza! Warsztaty/dzień skupienia prowadzony przez Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji z Katowic:

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Relacja ze spotkania z O. Remigiuszem Recławem w Gdyni

– Przyjęcie Ciała i Krwi Pana Jezusa daje uzdrowienie. Sepleniący ksiądz, puste ławki i fałszujący organista nie mają żadnego znaczenia. Nawet na takiej Mszy św. mamy do czynienia z prawdziwym Bogiem, który chce nas uzdrowić – rozpoczął.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Spotkanie z O. Remigiuszem Recławem SJ

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie z o. Remigiuszem Recławem SJ

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji

Pod koniec grudnia uczestniczyliśmy w OJDE (Oaza Jedności Diakoni Ewangelizacji) w Częstochowie. Wraz z innymi dzieliśmy się tym co dzieje się na niwie ewangelizacji w naszej diecezji, ale też zastanawialiśmy się do czego konkretnego Pan Bóg nas wzywa i co konkretnego możemy zrobić jako DE, Ruch Światło-Życie. W załączniku przysyłamy List Jedności CDE. Zachęcamy do lektury. Podczas spotkania odbyła się również modlitwa wstawiennicza, w której modlono się za DE w poszczególnych diecezjach. Otrzymaliśmy słowo, którym chcemy się z Wami podzielić. Pierwsze to słowo z listu do Rzymian 8, 35-39 KtóżCzytaj więcej

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

16.11.2017 – Spotkanie Diakonii Ewangelizacji

16.11.2017 r. w salce parafii św. Mikołaja w Gdyni Chyloni odbyło się kolejne spotkanie formacyjne naszej Diakonii.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Diakonia Ewangelizacji – sprawozdanie ze spotkania

Zgodnie z powziętym planem, w czwartek 12.10.2017 r. odbyło się pierwsze w nowym roku formacyjnym spotkanie Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji.  

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Diakonia Ewangelizacji zaprasza

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Diecezjalnej Diakoni Ewangelizacji – w dniu 12.10.2017 r. o godz. 19:00. w salce przy kościele p. w. Chrystusa Króla w Małym Kacku.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Boże Ciało 2017 – Rumia, Wejherowo, Gdańsk

Już 15 czerwca po tradycyjnych procesjach liturgicznych stadion w Rumi, Rynek w Wejherowie i ul. Długa w Gdańsku zapełnią się Uwielbieniem Chrystusa!

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

#podziwiamBlachnickiego z perspektywy Diakonii Ewangelizacji

„Ewangelizacja posiada bardzo jasno określony cel. Mianowicie: ewangelizacja ma doprowadzić człowieka do uwierzenia w Chrystusa, ale do uwierzenia w Chrystusa jako Syna Bożego, który stał się człowiekiem i dokonał naszego zbawienia. Człowiek musi uwierzyć w tego Chrystusa w sposób bardzo osobisty. Uwierzyć to znaczy przyjąć Chrystusa jako żywą osobę. W ewangelizacji nie chodzi o to, żeby człowiek się dowiedział, że kiedyś gdzieś żył jakiś Chrystus, jakiś dziwny człowiek, który może i był Bogiem, skoro tak uczą, ale to i tak nie ma znaczenia, bo to jest odległe w historii, abstrakcyjne.Czytaj więcej

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji, podziwiamBlachnickiego

Ewangelizacja w praktyce? Praktyka ewangelizacji!

Więcej na stronie ks. Tomka Mocha

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

-->