Facebook

Aktualności

Boże Ciało 2017 – Rumia, Wejherowo, Gdańsk

Już 15 czerwca po tradycyjnych procesjach liturgicznych stadion w Rumi, Rynek w Wejherowie i ul. Długa w Gdańsku zapełnią się Uwielbieniem Chrystusa!

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

#podziwiamBlachnickiego z perspektywy Diakonii Ewangelizacji

„Ewangelizacja posiada bardzo jasno określony cel. Mianowicie: ewangelizacja ma doprowadzić człowieka do uwierzenia w Chrystusa, ale do uwierzenia w Chrystusa jako Syna Bożego, który stał się człowiekiem i dokonał naszego zbawienia. Człowiek musi uwierzyć w tego Chrystusa w sposób bardzo osobisty. Uwierzyć to znaczy przyjąć Chrystusa jako żywą osobę. W ewangelizacji nie chodzi o to, żeby człowiek się dowiedział, że kiedyś gdzieś żył jakiś Chrystus, jakiś dziwny człowiek, który może i był Bogiem, skoro tak uczą, ale to i tak nie ma znaczenia, bo to jest odległe w historii, abstrakcyjne.Czytaj więcej

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji, podziwiamBlachnickiego

Ewangelizacja w praktyce? Praktyka ewangelizacji!

Więcej na stronie ks. Tomka Mocha

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Ogień dla nas i całego świata

W Łagiewnikach trwa kontynuacja Światowych Dni Młodzieży. Formułę nazwano „Ogień dla nas i całego świata”, ponieważ poświęcane są siedmiu darom Ducha Świętego.Podobnie jak podczas Światowych Dni Młodzieży, do wygłoszenia konferencji zaproszono Gości specjalnych z Polski i ze świata – znanych biskupów, kardynałów, liderów chrześcijańskich wspólnot. Na każdym z siedmiu spotkań poznamy też wybrane polskie wspólnoty czy ruchy, które zostały przez nas poproszone o świadectwo i krótką prezentację charyzmatu.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Seminarium Odnowy Wiary w Rumi

Te wyjątkowe rekolekcje w życiu codziennym to czas odnawiania i odbudowywania swojego życia wiary, relacji z Jezusem, otwierania się na łaskę oraz charyzmaty Ducha Świętego.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji, Rejon 7

Kino Ewangelizacyjne „Źródło”

Rejonowa Diakonia Ewangelizacji z Rumi zaprasza co jakiś czas na wartościowy film. Zazwyczaj o godzinie 16.00 w Oratorium im. św. Michała Archanioła przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbywa się seans który gromadzi od kilku do kilkudziesięciu osób. W niedzielę 5. lutego będzie wyświetlany „Syn Boży”.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji, Rejon 7

7 cech dobrego ewangelizatora

Malarz to ktoś, kto maluje, pisarz to ktoś, kto pisze, a lekarz to ktoś, kto leczy. Idąc dalej tym tokiem rozumowania można by powiedzieć, że ewangelizator to ktoś, kto ewangelizuje. Jednak czy rzeczywiście jest to takie proste?

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Chrystus nam się narodził!

Aby nas od piekła oswobodził. Diakonia Ewangelizacji życzy abyśmy wciąż na nowo przeżywali osobistą bliskość z Nowonarodzonym i każdego dnia zachwycali się Tym, który był, który jest i który przychodzi. Wtedy nie będziemy mogli nie głosić i nie dawać świadectwa.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Betlejem w Gdyni

Trasa koncertowa, jakiej jeszcze nie było! 7 stycznia – GDYNIA, Gdynia Arena, godzina 18:00 Odwiedzimy 12 miast i największych hal koncertowych w Polsce! Zaśpiewamy ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach podczas każdego z koncertów. Na scenie 360* pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W Gdyni wystąpią: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Wokalistom będzie towarzyszyć chór…, czyli my – około 100 tysięcy widzów, którzy podczas koncertów oddadzą się wspaniałemu entuzjazmowi wspólnego kolędowania. Będzie ono rozbrzmiewać bożonarodzeniową radościąCzytaj więcej

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji, Nowości

Bogu Chwała!

A podczas koncertu Rejonowa Diakonia Ewangelizacji Pełni Ducha zapraszała na trójpaka – kawę i ciasto + modlitwę relacja Gościa Niedzielnego relacja Twojej Telewizji Morskiej relacja w portalu nadmorski24.pl zdjęcia na rumia.naszemiasto.pl więcej zdjęć tu a nagrania dostępne na Facebooku 

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji, Rejon 7

-->