Facebook

Aktualności

16.11.2017 – Spotkanie Diakonii Ewangelizacji

16.11.2017 r. w salce parafii św. Mikołaja w Gdyni Chyloni odbyło się kolejne spotkanie formacyjne naszej Diakonii.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Diakonia Ewangelizacji – sprawozdanie ze spotkania

Zgodnie z powziętym planem, w czwartek 12.10.2017 r. odbyło się pierwsze w nowym roku formacyjnym spotkanie Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji.  

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Diakonia Ewangelizacji zaprasza

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Diecezjalnej Diakoni Ewangelizacji – w dniu 12.10.2017 r. o godz. 19:00. w salce przy kościele p. w. Chrystusa Króla w Małym Kacku.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Boże Ciało 2017 – Rumia, Wejherowo, Gdańsk

Już 15 czerwca po tradycyjnych procesjach liturgicznych stadion w Rumi, Rynek w Wejherowie i ul. Długa w Gdańsku zapełnią się Uwielbieniem Chrystusa!

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

#podziwiamBlachnickiego z perspektywy Diakonii Ewangelizacji

„Ewangelizacja posiada bardzo jasno określony cel. Mianowicie: ewangelizacja ma doprowadzić człowieka do uwierzenia w Chrystusa, ale do uwierzenia w Chrystusa jako Syna Bożego, który stał się człowiekiem i dokonał naszego zbawienia. Człowiek musi uwierzyć w tego Chrystusa w sposób bardzo osobisty. Uwierzyć to znaczy przyjąć Chrystusa jako żywą osobę. W ewangelizacji nie chodzi o to, żeby człowiek się dowiedział, że kiedyś gdzieś żył jakiś Chrystus, jakiś dziwny człowiek, który może i był Bogiem, skoro tak uczą, ale to i tak nie ma znaczenia, bo to jest odległe w historii, abstrakcyjne.Czytaj więcej

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji, podziwiamBlachnickiego

Ewangelizacja w praktyce? Praktyka ewangelizacji!

Więcej na stronie ks. Tomka Mocha

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Ogień dla nas i całego świata

W Łagiewnikach trwa kontynuacja Światowych Dni Młodzieży. Formułę nazwano „Ogień dla nas i całego świata”, ponieważ poświęcane są siedmiu darom Ducha Świętego.Podobnie jak podczas Światowych Dni Młodzieży, do wygłoszenia konferencji zaproszono Gości specjalnych z Polski i ze świata – znanych biskupów, kardynałów, liderów chrześcijańskich wspólnot. Na każdym z siedmiu spotkań poznamy też wybrane polskie wspólnoty czy ruchy, które zostały przez nas poproszone o świadectwo i krótką prezentację charyzmatu.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

Seminarium Odnowy Wiary w Rumi

Te wyjątkowe rekolekcje w życiu codziennym to czas odnawiania i odbudowywania swojego życia wiary, relacji z Jezusem, otwierania się na łaskę oraz charyzmaty Ducha Świętego.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji, Rejon 7

Kino Ewangelizacyjne „Źródło”

Rejonowa Diakonia Ewangelizacji z Rumi zaprasza co jakiś czas na wartościowy film. Zazwyczaj o godzinie 16.00 w Oratorium im. św. Michała Archanioła przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbywa się seans który gromadzi od kilku do kilkudziesięciu osób. W niedzielę 5. lutego będzie wyświetlany „Syn Boży”.

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji, Rejon 7

7 cech dobrego ewangelizatora

Malarz to ktoś, kto maluje, pisarz to ktoś, kto pisze, a lekarz to ktoś, kto leczy. Idąc dalej tym tokiem rozumowania można by powiedzieć, że ewangelizator to ktoś, kto ewangelizuje. Jednak czy rzeczywiście jest to takie proste?

Kategoria: Diakonia Ewangelizacji

-->