Młodzież

  • Aktualności
  • Formacja
  • Wspólnoty
Dojrzałość chrześcijańska

Dojrzałości chrześcijańskiej nie osiąga się wraz z jakimś określonym wiekiem lub z jakimś stanem rozwoju intelektualnego. Dojrzałym (na wszelkie sposoby) staje się człowiek przez całe życie, ucząc się, przyjmując różne doświadczenia i wyciągając z nich wnioski.

Droga osiągania dojrzałości chrześcijańskiej

Poniższe elementy określają życie chrześcijanina we wspólnocie z Bogiem i z braćmi w Duchu Świętym. Bez stałego uczestniczenia w nich nie można trwać w przekonaniu, że jest się dojrzałym chrześcijaninem.

Poniżej znajduje się lista wspólnot w naszej diecezji podzielona na miejscowości.

Wspólnoty:

  1. Parafia bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim
  2. Parafia podwyższenia Krzyża Świętego
    • moderator: Dariusz Bobek
    • moderator świecki: Ola Mielcarek
    • grupy formacyjne: ONŻ I

Wspólnoty:

  1. Parafia św. Ignacego z Loyoli
    • moderator: ks. Damian Trzebiatowski
    • moderator świecki: Magdalena Bork (xvx3012@wp.pl, 603-324-373)
    • grupy formacyjne: ODB, OND III, ONŻ I, ONŻ II, przed ONŻ III, po ONŻ III, Do ONŻ 1° (studenci)
  2. Parafia bł. Doroty z Mątew
    • moderator: ks. Andrzej Lojtek (andrzejlojtek@gmail.com)
    • moderator świecki: Anna Deneka (deneka.art@interia.pl, 530-059-411)
    • grupy formacyjne: ODB, OND, ONŻII, ONŻ Studenci
  3. Parafia św. Judy Tadeusza Apostoła
    • moderator: ks. Piotr Nadolski
    • moderator świecki: Maria Zajączkowska
      (505-503-136)
    • grupy formacyjne: ODB, OND
  4. Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej
    • moderator: ks. Andrzej Niemcewicz
    • moderator świecki: Wiktoria Trella
      (607-377-399)
    • grupy formacyjne: OND
  5. Gdańsk-Żabianka - Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej
    • moderator: ks. Łukasz Chamier Ciemiński
    • moderator świecki: Weronika Ożarowska (WolfLime24@gmail.com, 508-303-532) 
    • grupy formacyjne: OND, ONŻ I, ONŻ III
  6. Parafia św. Antoniego Padewskiego
    • moderator: ks. Mateusz Małek
  7. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku
    • moderator: ks.Robert Rapińczuk CR (rrapinczuk@gmail.com)
    • grupy formacyjne: ODB, OND I, OND II, OND III, ONŻ I, ONŻ II, przed ONŻ III
  8. Parafia św. Polikarpa w Gdańsku
    • moderator: ks. Marcin Blok (mblok1@wp.pl)
    • moderator świecki: 
    • grupy formacyjne: OND I, OND III, ONŻ I
  9. Parafia św. Polikarpa Biskupa Męczennika

Wspólnoty:

  1. Parafia Chrystusa Króla w Gdyni - Małym Kacku
    • moderator: ks. Zenon Pipka
    • moderator świecki: Szymon Piec (796-153-005)
    • grupy formacyjne: OND, ONŻ I, ONŻ III
  2. Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - Karwinach
    • moderator: ks. Piotr Daszkiewicz
    • moderator świecki: Asia Brzezińska
      (507-307-742)
    • grupy formacyjne: wszystkie stopnie formacyjne
  3. Parafia pw. Świętej Trójcy w Gdyni - Dąbrowie
    • moderator: ks. Mateusz Kosznik
      tworzenie grup, poszukiwani animatorzy
  4. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • moderator: ks. Arek Kosznik
      (607-377-399)
    • grupy formacyjne: OND, ONŻ I Studenci
  5. Parafia św.Andrzeja Boboli Gdynia-Obłuże
  6.  

Wspólnoty:

  1. Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie
  2. Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie
    • moderator: ks. Krzysztof Sagan (ksaganek@gmail.com)
    • moderator świecki: Zuzanna Kulas (zuziakulas@wp.pl, 602-597-864)
    • grupy formacyjne: ODB, OND I, OND II, ONŻ I, ONŻ II, przed ONŻ III, formacja permanentna

Wspólnoty:

  1. Parafia Bożego Ciała w Pręgowie
    • moderator: ks. Adam Zelewski
    • moderator świecki: Grzegorz Michalski (518-467-709)
    • grupy formacyjne: ODB

Wspólnoty:

  1. Parafia świętego Antoniego Padewskiego w Redzie
    • moderator: ks. Łukasz Rumian
    • moderator świecki: Anna Chytła (aniaa.chytla@gmail.com, 516-070-865)
    • grupy formacyjne: ONŻ I, ONŻ II, do ONŻ III

Wspólnoty:

  1. Parafia św Faustyny Kowalskiej w Pucku

Wspólnoty:

  1. Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
    • moderator: ks. Artur Słomka
    • moderator świecki: Szymon Kwiatek
      (573-371-518)
    • grupy formacyjne: ODB, OND

Wspólnoty:

  1. Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
    • moderator: ks. Sławomir
    • moderator świecki: Justyna i Łukasz Bisewscy
      (691-383-740)
    • grupy formacyjne: ODB, OND

Wspólnoty:

  1. Parafia św. Aniołów Stróżów
    • moderator: ks. Damian Martyka
      (509-796-216)

Wspólnoty:

  1. Parafia Św. Michała Archanioła
    • moderator: ks. Krzysztof Sieniawski
      (507-971-349)