Młodzież

  • Aktualności
  • Formacja
  • Wspólnoty
Oaza Dzieci Bożych
Oaza Dzieci Bożych

ODB

Do 12 roku życia (6 klasy podstawowej) – Oaza dzieci Bożych.

Oaza Nowej Drogi I stopnia
Oaza Nowej Drogi I stopnia

OND Iº

  • Dla młodzieży od 12 roku życia (6 klasa podstawowa)
  • Rekolekcje wakacyjne OND Iº
  • Formacja w ciągu roku:
    Ewangeliczne Rewizje Życia po OND I°
Oaza Nowej Drogi II stopnia
Oaza Nowej Drogi II stopnia

OND IIº

  • Dla młodzieży od 13 roku życia
    (VII SP)
  • Rekolekcje wakacyjne OND IIº
  • Formacja w ciągu roku:
    Ewangeliczne Rewizje Życia po OND II°
Oaza Nowej Drogi III stopnia
Oaza Nowej Drogi III stopnia

OND IIIº

  • Dla młodzieży od 14 roku życia (VIII SP)
  • Rekolekcje wakacyjne OND IIIº
  • Formacja w ciągu roku:
    Ewangeliczne Rewizje Życia po OND III°
Oaza Nowego Życia I stopnia
Oaza Nowego Życia I stopnia

ONŻ Iº​

Dla młodzieży od 15 roku życia (I klasa liceum/technikum)

Ewangelizacja:

  • 4 spotkania z Ewangelią wg św. Łukasza
  • 8 spotkań poewangelizacyjnych (z Ewangelią wg św. Jana)
  • Uczestnicy w trakcie formacji prowadzą notatniki
  • Rekolekcje wakacyjne ONŻ Iº
Oaza Nowego Życia II stopnia
Oaza Nowego Życia II stopnia

ONŻ IIº​

Dla młodzieży, która uczestniczyła w wakacyjnych rekolekcjach ONŻ Iº i ma ukończone 16 lat

Formacja ONŻ IIº:

  • Droga Nowego Życia – 11 rozmów ewangelicznych
  • 10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej – Drogowskazy Nowego Człowieka
  • Uczestnicy w trakcie formacji prowadzą notatniki
  • Każdy krok zakończony jest celebracją – przyjęciem kroku
  • Rekolekcje wakacyjne ONŻ IIº
Oaza Nowego Życia III stopnia
Oaza Nowego Życia III stopnia

ONŻ IIIº​

Dla młodzieży, która uczestniczyła w wakacyjnych rekolekcjach ONŻ II i ma ukończone 18 lat.

Formacja ONŻ IIIº:

  • Wprowadzenie w Biblię. 11 kręgów biblijnych
  • Kręgi liturgiczno-biblijne (odpowiedni krąg do danego roku)
  • Kurs Oazowy Dla Animatorów
  • Zawieram z Wami przymierze
  • Triduum Paschalne przeżywane w formie rekolekcyjnej.
  • Uczestnicy w trakcie formacji prowadzą notatniki
  • Rekolekcje wakacyjne ONŻ IIIº
Formacja permanentna
Formacja permanentna

Spotkania w oparciu o materiały dostarczane przez Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku

Dojrzałość chrześcijańska

Dojrzałości chrześcijańskiej nie osiąga się wraz z jakimś określonym wiekiem lub z jakimś stanem rozwoju intelektualnego. Dojrzałym (na wszelkie sposoby) staje się człowiek przez całe życie, ucząc się, przyjmując różne doświadczenia i wyciągając z nich wnioski.

Droga osiągania dojrzałości chrześcijańskiej

Poniższe elementy określają życie chrześcijanina we wspólnocie z Bogiem i z braćmi w Duchu Świętym. Bez stałego uczestniczenia w nich nie można trwać w przekonaniu, że jest się dojrzałym chrześcijaninem.

Życie Słowem Bożym

umiejętność rozwiązywania konkretnych problemów i sytuacji życiowych, opierając się na Ewangelii.

Życie liturgią

która jest miejscem osobowego spotkania z Bogiem Żywym, z Ojcem, Synem i Duchem Świętym

Modlitwa

która jest kontynuacją sakramentalnego spotkania z Bogiem.

Życie w łączności ze wspólnotą Kościoła

będącą środowiskiem, w którym spotkanie osobowe z Bogiem utrwala się na płaszczyźnie spotkania w jedności i miłości z innymi wierzącymi.

Diakonia

czyli przyjmowanie odpowiedzialności we wspólnocie i ze wspólnotą o charakterze misyjnym.

Poniżej znajduje się lista wspólnot w naszej diecezji podzielona na miejscowości.

Wspólnoty:

  1. Parafia bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim
  2. Parafia podwyższenia Krzyża Świętego
    • moderator: Dariusz Bobek
    • moderator świecki: Ola Mielcarek
    • grupy formacyjne: ONŻ I

Wspólnoty:

  1. Parafia św. Ignacego z Loyoli
    • moderator: ks. Damian Trzebiatowski
    • moderator świecki: Magdalena Bork (xvx3012@wp.pl, 603-324-373)
    • grupy formacyjne: ODB, OND III, ONŻ I, ONŻ II, przed ONŻ III, po ONŻ III, Do ONŻ 1° (studenci)
  2. Parafia bł. Doroty z Mątew
    • moderator: ks. Andrzej Lojtek (andrzejlojtek@gmail.com)
    • moderator świecki: Anna Deneka (deneka.art@interia.pl, 530-059-411)
    • grupy formacyjne: ODB, OND, ONŻII, ONŻ Studenci
  3. Parafia św. Judy Tadeusza Apostoła
    • moderator: ks. Piotr Nadolski
    • moderator świecki: Maria Zajączkowska
      (505-503-136)
    • grupy formacyjne: ODB, OND
  4. Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej
    • moderator: ks. Andrzej Niemcewicz
    • moderator świecki: Wiktoria Trella
      (607-377-399)
    • grupy formacyjne: OND
  5. Gdańsk-Żabianka - Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej
    • moderator: ks. Łukasz Chamier Ciemiński
    • moderator świecki: Weronika Ożarowska (WolfLime24@gmail.com, 508-303-532) 
    • grupy formacyjne: OND, ONŻ I, ONŻ III
  6. Parafia św. Antoniego Padewskiego
    • moderator: ks. Mateusz Małek
  7. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku
    • moderator: ks.Robert Rapińczuk CR (rrapinczuk@gmail.com)
    • grupy formacyjne: ODB, OND I, OND II, OND III, ONŻ I, ONŻ II, przed ONŻ III
  8. Parafia św. Polikarpa w Gdańsku
    • moderator: ks. Marcin Blok (mblok1@wp.pl)
    • moderator świecki: 
    • grupy formacyjne: OND I, OND III, ONŻ I
  9. Parafia św. Polikarpa Biskupa Męczennika

Wspólnoty:

  1. Parafia Chrystusa Króla w Gdyni - Małym Kacku
    • moderator: ks. Zenon Pipka
    • moderator świecki: Szymon Piec (796-153-005)
    • grupy formacyjne: OND, ONŻ I, ONŻ III
  2. Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - Karwinach
    • moderator: ks. Piotr Daszkiewicz
    • moderator świecki: Asia Brzezińska
      (507-307-742)
    • grupy formacyjne: wszystkie stopnie formacyjne
  3. Parafia pw. Świętej Trójcy w Gdyni - Dąbrowie
    • moderator: ks. Mateusz Kosznik
      tworzenie grup, poszukiwani animatorzy
  4. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • moderator: ks. Arek Kosznik
      (607-377-399)
    • grupy formacyjne: OND, ONŻ I Studenci
  5. Parafia św.Andrzeja Boboli Gdynia-Obłuże
  6.  

Wspólnoty:

  1. Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie
  2. Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie
    • moderator: ks. Krzysztof Sagan (ksaganek@gmail.com)
    • moderator świecki: Zuzanna Kulas (zuziakulas@wp.pl, 602-597-864)
    • grupy formacyjne: ODB, OND I, OND II, ONŻ I, ONŻ II, przed ONŻ III, formacja permanentna

Wspólnoty:

  1. Parafia Bożego Ciała w Pręgowie
    • moderator: ks. Adam Zelewski
    • moderator świecki: Grzegorz Michalski (518-467-709)
    • grupy formacyjne: ODB

Wspólnoty:

  1. Parafia świętego Antoniego Padewskiego w Redzie
    • moderator: ks. Łukasz Rumian
    • moderator świecki: Anna Chytła (aniaa.chytla@gmail.com, 516-070-865)
    • grupy formacyjne: ONŻ I, ONŻ II, do ONŻ III

Wspólnoty:

  1. Parafia św Faustyny Kowalskiej w Pucku

Wspólnoty:

  1. Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
    • moderator: ks. Artur Słomka
    • moderator świecki: Szymon Kwiatek
      (573-371-518)
    • grupy formacyjne: ODB, OND

Wspólnoty:

  1. Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego
    • moderator: ks. Sławomir
    • moderator świecki: Justyna i Łukasz Bisewscy
      (691-383-740)
    • grupy formacyjne: ODB, OND

Wspólnoty:

  1. Parafia św. Aniołów Stróżów
    • moderator: ks. Damian Martyka
      (509-796-216)

Wspólnoty:

  1. Parafia Św. Michała Archanioła
    • moderator: ks. Krzysztof Sieniawski
      (507-971-349)